Instagram Photos

NAJLEPSZE DROGERYJNE PODKŁADY DO SKÓRY SUCHEJ, MIESZANEJ, TŁUSTEJ, DOJRZAŁEJ

Możliwe jest, aby w drogerii każda z nas znalazła podkład idealny? Oczywiście! W dzisiejszym wpisie poznacie moje top of the top podkładów, które znajdziecie na drogeryjnych półkach.Wiem, że niektórym ciężko uwierzyć, że w drogerii można znaleźć świetne podkłady dla każdego rodzaju skóry. A jednak - da się! Aby ułatwić Wam wybór podkłady podzielę na kategorie według rodzaju skóry.


Dobry podkład to znaczy jaki?

Dobry podkład to taki podkład, który jest w stanie zapewnić nam długotrwały efekt, bez ścierania i efektu maski. Jego krycie może być mniejsze lub większe i oczywiście - w zależności od rodzaju skóry - może być bardziej lub mniej matujący. I tańszy lub droższy - w zależności od marki.
W drogeriach pojawia się coraz więcej interesujących produktów, które z powodzeniem mogą nam zastąpić produkty marek selektywnych. Nie znaczy to, że nie lubię produktów drogich, ale chcę Wam przekazać, że jeśli stoicie przed wyborem na co przeznaczyć pieniądze w danym miesiącu i zakup drogiego podkładu zrujnuje Wam portfel, to z powodzeniem możecie znaleźć świetne propozycje w dużo niższej cenie. Mogłabym się tu doczepić jedynie do wydajności niektórych kosmetyków, natomiast nie jest to reguła (mam podkłady marek wysoko-półkowych, które wcale do takich wydajnych nie należą).


Każdy rodzaj skóry

Pokusiłam się o przypisanie takiej łatki temu podkładowi, gdyż na jego temat właśnie takie dostaję informacje. W zależności od tego, jakie bazy i pudry zastosujemy, produkt ten ma szansę sprawdzić się u każdego. 

Eveline liquid control HD long lasting 24h (32 ml, od 25 zł do 35 zł). Dostępny w 5 kolorach.Podkład ma krycie średnie, które można zbudować do mocnego średniego. Ma niezwykle lekką i płynną formułę, która ułatwia aplikację, ale należy wstrząsnąć go przed użyciem. Do jego aplikacji świetnie sprawdza się każde narzędzie (pędzel, gąbka, dłoń). Nie tworzy efektu maski. Wygładza skórę i zmniejsza widoczność porów. Jest długotrwały. Wygląda na skórze pięknie. Jedyna uwaga - może ciemnieć, dlatego warto wziąć to pod uwagę przy wyborze koloru).

Skóra sucha

Skóra sucha lubi produkty o lekkich formułach, które mają działanie nawilżające. Potraktowana podkładem silnie matującym może się przesuszać i podkreślać każdą suchą skórkę, dlatego warto w tym przypadku sięgać po produkty lekkie, które nie będą jej obciążać.

Gosh foundation drops (30 ml, ok. 70 zł). Dostępny w 5 kolorach.Podkład ma krycie od lekkiego do średniego. Ma bardzo lekką formułę, która w kontakcie ze skórą staje się lekko pudrowa (ale nie aż tak, jak w przypadku podkładu, o którym przeczytacie w dalszej części tego wpisu). Do jego aplikacji najlepiej sprawdzają się dłonie lub pędzle (gąbeczka może wypić zbyt dużo produktu), a szczególnie pędzle typu skunks (duo fibre), który przy umiejętnej aplikacji nadaje podkładowi większe krycie. Nie tworzy efektu maski. Wygładza i nawilża skórę. Na skórze suchej jest trwały, w przypadku cer skłonnych do przetłuszczania może się szybko wyświecać. Wygląda na skórze lekko i świeżo.

Skóra dojrzała

Skóra dojrzała jest wymagająca. Bardzo często ulega przesuszeniom. Podkłady mają utrudnione zadanie, ponieważ muszą jednocześnie mieć właściwości nawilżające, rozświetlające, ale też być trwałe. Źle dobrany podkład może szybko zbierać się w załamaniach i podkreślać zmarszczki.

Max Factor radiance lift (30 ml, 30-65 zł). Dostępny w 6 kolorach.Podkład ma krycie średnie. Ma lekką, rozświetlającą formułę. Do jego aplikacji świetnie sprawdzi się każde narzędzie (pędzel, gąbka, dłoń). Nie tworzy efektu maski, ale nie warto w jego przypadku przesadzać z ilością nakładanych warstw. Wygładza, rozświetla i nawilża skórę. Świetnie sprawdzi się na cerach dojrzałych oraz mieszanych. W przypadku skóry skłonnej do mocnego przetłuszczania może zbyt szybko się wyświecać. Na skórze wygląda lekko, ale ma mocniejsze krycie, niż wcześniej wspomniane podkłady, dlatego warto nakładać go z umiarem. 


Skóra mieszana w kierunku tłustej

Skóra mieszana w kierunku tłustej jest kłopotliwa. Jedne partie twarzy ulegają przesuszeniom, podczas gdy drugie przetłuszczają się na tyle mocno, by utrudniać wybór właściwego produktu, który sprosta tym wymaganiom.

Maybelline super stay photofix 24 h (30 ml, 20-45 zł). Dostępny w 6 kolorach.Podkład ma krycie średnie do mocnego. Jego formuła jest cięższa, niż wcześniej opisanych produktów. Do jego aplikacji świetnie sprawdzi się gąbka, gdyż ten sposób aplikacji nada mu lekkości. Uwaga na ilość nakładanych warstw - gdy nałożymy go zbyt dużo może tworzyć efekt maski. Jest długotrwały. Świetnie sprawdzi się na skórze mieszanej w kierunku tłustej (tłuste też mogą go wypróbować). Użyty na bardzo suchej skórze może ją przesuszyć, dlatego w tym przypadku wymaga solidnego nawilżenia przed aplikacją. Nałożony w rozsądnych ilościach wygląda lekko, ale warto nakładać go z umiarem. Uwaga - ciemnieje, warto wziąć to pod uwagę przy wyborze koloru.


Skóra tłusta

Tłusta skóra jest bardzo kłopotliwa. Głównymi jej problemami są nadmierne przetłuszczanie i częste występowanie niedoskonałości - w pakiecie. A co za tym idzie, wiele podkładów na takiej skórze warzy się i ściera, szczególnie po wielu godzinach. Podkłady o właściwościach matujących i długotrwałych są w tym przypadku niezbędne.

Bell nude liquid powder (30 ml, ok. 30 zł) Dostępny w 4 kolorach.Podkład ma krycie od średniego do mocnego. Jego formuła jest nietypowa - nie jest bardzo lejąca, a pod wpływem kontaktu ze skórą zmienia się w puder. Do jego aplikacji polecane są dłonie, chociaż testowałam nakładanie go gąbką (ten sposób także się sprawdza, ale podkład ma wtedy mniejsze krycie). Świetnie sprawdzi się na skórze mieszanej w kierunku tłustej i tłustej. Użyty na bardzo suchej skórze może ją przesuszyć, dlatego w tym przypadku wymaga solidnego nawilżenia przed aplikacją (aczkolwiek znam parę osób o suchej cerze, które go uwielbiają).  Warto mieć na uwadze ilość nakładanych warstw - dwie zdecydowanie wystarczą. Wygląda na skórze lekko, sprawia, że staje się ona wygładzona. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego podkładu zapraszam do ->tego<- wpisu. 


A jakie są Wasze ulubione podkłady drogeryjne?


Komentarze

Prześlij komentarz

back to top