Instagram Photos

SPOTKANIE Z MARKĄ CATZY, WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY, ZNISZCZONE WŁOSY, ŁUPIEŻ

Warsztaty i spotkania z markami to dobre momenty na pogłębianie wiedzy, lepsze poznanie marki i produktów. Marka Catzy zaprosiła nas, blogerki, na beauty dzień. Beauty dzień poprowadzony został w formie warsztatów. Marka zaprosiła na spotkanie trycholog Annę Kuznetsovą oraz fryzjerkę-szkoleniowca Renatę, która prowadzi w Warszawie salon urody Estyma. Catering zawierający dobroczynne dla włosów składniki zapewniła marka Przełom w odżywianiu.Najpierw poznałyśmy bliżej markę Catzy i jej historię. Tak, jak już Wam wspominałam we wpisie z recenzją szamponów, znam te produkty od bardzo dawna.

Następna część spotkania przeznaczona została na prezentację trycholog Anny Kuznetsovej, w której więcej mogłyśmy dowiedzieć się o przyczynach powstawania łupieżu oraz wypadania włosów. Tak, jak to niejednokrotnie słyszymy, na stan naszych włosów oraz skóry głowy, ma wpływ ogrom czynników - geny, dieta, dobór kosmetyków, stan wody w kranie, leczenie farmakologiczne oraz stres.
Wiecie, że wypadanie włosów po ciąży garściami to normalne zjawisko?
Standardowo, 85% włosów na naszych głowach znajduje się w fazie o nazwie anagen (fazie wzrostu, a cykl życia włosa trwa nawet 7 lat!). Reszta, czyli te 15%, to włosy w fazie o nazwie telogen (faza wypadania). Normalnym zjawiskiem jest wymiana włosów w ciągu roku - wiosną i jesienią. W ciąży niemal nie ma fazy wypadania. No i skutek jest taki, że po porodzie, w ciągu około 100 dni nagle, szturmem, wypada 1/3 włosów. I właśnie to zjawisko przeraża nas najbardziej. Tymczasem to normalny objaw. Nasz niepokój powinna wzbudzić jedynie sytuacja, w której taki stan utrzymuje się dłużej. Wtedy warto sięgnąć po poradę specjalisty.

Po prezentacji i czasie przeznaczonym na pytania, mogłyśmy skorzystać z badania trychologicznego naszej skóry głowy. Potwierdziły się moje przypuszczenia odnośnie stanu moich włosów - u mojej mamy jest to samo - z wiekiem włosy stają się słabsze i ich ilość (niestety) ulega zredukowaniu. Z kolei ucieszyłam się, że nie mam problemu z łupieżem czy innymi chorobami skóry. Myślę, że ma na to wpływ pielęgnacja i wprowadzenie paru zasad włosomaniaczek, które teraz procentują.

Pani Anna miała naprawdę ogromną wiedzę z zakresu trychologii i dietetyki i dzięki niej dowiedziałam się pary ciekawych faktów, ale przyznam, że mocno odczułam przyspieszanie tempa tej części spotkania oraz brak możliwości poświęcenia  więcej czasu na indywidualne porady dotyczące pielęgnacji skóry głowy w gabinecie i domu.

Kolejna część warsztatów należała do fryzjerki Renaty. Powiedziała nam więcej ciekawostek o szamponach przeciwłupieżowych, pokazała różne kosmetyki do pielęgnacji włosów, odpowiedziała na szereg pytań oraz wzięła nasze włosy w obroty i pokazała moc nożyczek. Poniżej możecie zobaczyć spektakularną metamorfozę włosów jednej z uczestniczek.


Prawda, że różnica jest kolosalna? Największą robotę zrobiło tu podcięcie końcówek.
Jednak potwierdza się ta zasada, że nie możemy sobie do woli zapuszczać włosów, które są zniszczone.
Gdy końce nie są w świetnej kondycji najlepsza terapia to nożyczki. Często nasze końcówki włosów, a czasem i włosy od połowy długości, są mocno zmaltretowane. Wpływ na to ma wiele czynników. Ale ważne jest jedno - mimo satysfakcjonującej nas długości, nie warto "trzymać zniszczonych końcówek dla zasady". Zobaczcie jaki efekt dało ścięcie - od razu wydaje się, że włosów jest więcej, wyglądają na zdrowsze. Dlatego warto słuchać się ich rad.
Chęć przycięcia nie 5, a 8 cm, nie wynika ze złośliwości fryzjera i wrogiej postawy w celu zrobienia Wam największej krzywdy świata, ale chęci poprawy kondycji i wyglądu Waszych włosów! 
Podcięcie 2 cm, gdy zniszczenia osiągnęły 9 cm, nie da takiego efektu, jak obcięcie 10 cm. Tam, gdzie włos jest już zniszczony, jest już siano i tym sianem pozostanie - zmaltretowany włos zdrowym się nie stanie i koniec.

Z tego powodu ja także skorzystałam z porady oraz podcięcia końców - moje włosy bardzo mi za to dziękują, co zresztą widzicie na filmie. Zapuszczam naturalny kolor i chcę pozbyć się rozjaśnianych końców, gdyż widzę różnicę w jakości włosów naturalnych, a tych pamiętających jeszcze czasy mocniejszego rozjaśniania. Oczywiście, dobry fryzjer doradzi Wam i postara się tak zmienić kolor Waszych włosów, aby nie robić im krzywdy. Ale same wiecie jak ciężko jest znaleźć specjalistów z takim podejściem. Taki fryzjer to skarb. Renata do nich należy - powie prawdę i nie owija w bawełnę. Właśnie dzięki takim poradom jesteśmy w stanie realnie ocenić stan włosów i dobrać jak najlepsze cięcie, farbowanie czy pielęgnację.

Tak, jak już wspomniałam wyżej, Renata uczy innych fryzjerów właściwego podejścia do pielęgnacji i stylizacji włosów. Marka Catzy powinna się cieszyć, że ma takiego szkoleniowca pod swoimi skrzydłami. Takie niezwykle ciepłe, zaangażowane osoby potrafią dać z siebie wiele. Warto dawać takim ludziom dużo zaufania i więcej czasu, ponieważ mają one ogromny wpływ na rozpoznawalność marki.A na koniec możecie zobaczyć jak wyglądały moje włosy świeżo po podcięciu. Nie chcę jeszcze bardziej przedłużać tego wpisu, dlatego już zdradzę Wam, że za jakiś czas pojawi się na kanale i blogu film oraz wpis z moją pielęgnacją włosów. Wykorzystam wszelkie wskazówki, które usłyszałam i razem porównamy jak moje włosy będą się prezentowały po ich zastosowaniu :)

Komentarze

 1. Bardzo fajne spotkanie, a podcinanie końcówek to podstawa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne spotkanie, sama z chęcią bym się na takie wybrała i przy okazji poddała badaniu trychologicznemu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi włosy strasznie wypadają. Muszę pomyśleć o jakiś wcierkach. Bardzo bym chciała być na takim spotkaniu, ale są organizowane daleko ode mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Spotkanie musiało być super !

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

back to top