Instagram Photos

PRODUKTY PRZYDATNE W DNIU ŚLUBU

Dziś kolejny post z serii ślubnej. Tym razem podzielę się z Wami wiedzą na temat produktów, jakie warto mieć "przy sobie" w dniu ślubu. 


Istnieje parę kosmetyków i artykułów niekosmetycznych, które w tym dniu mogą nam przyjść z pomocą w razie sytuacji awaryjnej i są to:

- błyszczyk/pomadka do ust - w każdej chwili może zaistnieć potrzeba poprawienia makijażu ust (choćby ze względu na zjedzenie tłustej potrawy, a jak wiadomo tłuszcz dobrze rozpuszcza jakikolwiek makijaż). Dodatkowo, warto mieć pomadkę o tym samym lub bardzo zbliżonym kolorze, jaki nałożyła Wam makijażystka - na zdjęciach nie będzie potem różnicy w kolorze ust :)
- bronzer/róż - uważajcie na pocałunki osób trzecich, bo mimo podkładu, pudru i fixu utrwalającego, zbyt mocne pocałunki (działanie mechaniczne - ścierające - od kilkudziesięciu osób - nawet najlepsze produkty mogą nie przetrwać tego w stanie idealnym) mogą zjeść ten produkt i powstanie plama. Z tego względu dobrym rozwiązaniem jest tworzenie dystansu w stosunku do osób jakże nas kochających w tym dniu i uważanie na szczególnie całuśne osoby. W ten sposób uchronimy się przed takim efektem. Jeśli mimo to, nie uda nam się zapobiec wytarciom, dobrze jest mieć w kosmetyczce bronzer lub róż aby poprawić policzki
- bibułki matujące - produkt idealny w przypadku cer skłonnych do przetłuszczania (jeśli chcecie poczytać więcej o bibułkach matujących zapraszam tutaj -> Post)
- puder transparentny - w razie, gdy zajdzie potrzeba dodatkowego zmatowienia skóry
- klej do sztucznych rzęs - w razie gdyby rzęsy zaczęły się odklejać łatwo je umieścimy z powrotem na miejscu
- agrafki/igła i nici/zapasowa para guzików - pomocne w przypadku, gdy ktoś nadepnie nam na suknię lub gdy zaczepimy się o coś i suknia się przerwie - minuta i sprawa zalatwiona :)
- wsuwki do włosów - uratują fryzurę, kiedy niesforne kosmyki zechcą gdzieś uciekać
- perfumy/chusteczki odświeżające/dezodorant
- zapasową parę pończoch
- bezbarwny lakier do paznokci - zatrzyma prucie się pończoch
- rolka do czyszczenia ubrań - zgarnie niechciane paprochy
- proszki przeciwbólowe - bo.. różne sytuacje się zdarzają
- buty na zmianę - w razie, gdy nasze nogi nie będą mogły wytrzymać w niewygodnych butach
- para zapasowych soczewek/płyn do soczewek/okulary - to coś dla osób zmagających się z problemami ze wzrokiem
- chusteczki higieniczne/tampon/podpaska - zawsze mogą być potrzebne
- plastry zwykłe/plastry na odciski
- wkładki żelowe/sztyft zapobiegający otarciom
- odświeżacz do ust - zwłaszcza, gdy w menu pojawi się czosnek :)

Starałam się listę skrócić maksymalnie, ale nie na tyle, żeby nie zapomnieć o czymś ważnym :) Oczywiście każda z Was może tę listę modyfikować według własnych potrzeb.
Mam nadzieję, że skorzystacie z moich rad i dzięki temu nie będziecie musiały przejmować się drobnymi niepowodzeniami typu - przerwaną suknia czy otartymi stopami ;)

Komentarze

back to top